נקודת איזון

מאמרים על כלכלת המשפחה

כסף מהווה חלק נכבד מחיינו והמאמרים שאני כותבת מדי פעם, הם הדרך שלי להעביר לקוראים שלי ידע וניסיון שצברתי במהלך שנות עבודתי כיועצת לכלכלת המשפחה. 

ניהול כלכלי דורש איזון בין מה שצריכים למה שרוצים, בין ההווה לעתיד, בין רצונות של בני משפחה שונים, בין ערכים לבין דרישות החיים. לכן, בכל נקודת זמן אנו נדרשים למצוא את נקודת האיזון. נקודת האיזון, כשמה כן היא, דורשת איזון מדוייק ומשתנה יחד עם החיים – כשנולד ילד חדש, צריך למצוא את נקודת האיזון החדשה, בשינויי קריירה – אני נדרשים למצוא את האיזון מחדש, וכך, לאורך החיים, מתקיימת דינמיקה תמידית, שבה אנו נדרשים למצוא את האיזון הנכון לנו בכל תקופה מחדש. 

המאמרים עוסקים בשאלות שקשורות בהתנהלות הכלכלית היומיומית ומציגים נקודת מבט מקצועית על נושאים כלכליים שמטרידים את כולנו. אין לראות בידע שנאסף כאן ייעוץ מקצועי, אלא דיעה אישית בלבד. 

ההמלצה שלי היא פשוט להתחיל לקרוא ולזרום למאמרים שמעניינים אותך ועונים על שאלות שמטרידות אותך.

כמו בייעוץ אישי ובסדנאות, גם במאמרים, אני מביאה את הידע בגובה העיניים, עם הסברים פשוטים וברורים ובגישה שפויה מתוך הבנה שאנחנו לא חיים בבועה, אלא במציאות כלכלית מורכבת שכדי לנהל אותה נדרשים כלים שיש רק למעט מאוד אנשים. 

המטרה שלי היא להביא את הידע הזה לכמה שיותר אנשים, ואשמח מאוד שתשתפו עם חברים מאמרים שעניינו אותך.

תמיד ניתן ליצור איתי קשר – בדואר אלקטרוני, באמצעות דף יצירת קשר או בטלפון 050-7899937.

שלך, ענת צלניקר
יועצת לכלכלת המשפחה

מדוע חשוב ללמד את הילדים על כסף?

רוצה לתת לילדים שלך התחלה טובה לחיים? למד.י אותם על ניהול הכסף. במאמר זה תוכלו לקרוא על היתרונות הרבים של חינוך פיננסי לילדים. קראו וגלו כיצד תוכלו גם אתם לעזור לילדים לפתח את הכישורים הדרושים להם כדי להצליח כלכלית.

להמשך קריאה >>
טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

מאות אלפי ישראלים מרגישים בחודשים האחרונים עליה בהוצאות החודשיות שלהם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא העלאת הריבית במשק ובעקבותיה העלייה בהחזר החודשי של המשכנתאות וההלוואות. אבל יוקר המחייה צפוי לעלות ולהכביד על משקי הבית עוד יותר, עם העליות הצפויות במחירי המזון הבסיסיים, הטואלטיקה ואף עליות נוספות בריבית של בנק ישראל.
במאמר שכתבתי צירפתי טיפים לחיסכון בהוצאות משק הבית וכן רעיונות להגדלת הכנסה. היכנסו לקריאת המאמר המלא

להמשך קריאה >>

רוצה לקבל ממני עדכון במייל בכל פעם שמתפרסם פוסט חדש ?
(אחת לחודש בערך)