נקודת איזון
בלוג על כלכלת המשפחה

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מוכרחים להיות שמח?

בשנתיים האחרונות התרגלנו לעטות מסיכות נגד מחלות.  אבל בפורים יש הזדמנות לעטות מסיכה שמסתירה את מי שאנחנו באמת ויוצרת לנו דמות חדשה. דמות שהיא לא

להמשך קריאה »
כסף מהווה חלק נכבד מחיינו. אנחנו עובדים ומרוויחים כסף, מנהלים חשבון בנק, משלמים חשבונות, משתמשים בכרטיס אשראי או מזומן, מתמודדים עם מינוס, חובות ובעיות כספיות אם אין לנו מספיק כסף, או מתלבטים איפה כדאי להשקיע, אם קיבלנו או חסכנו סכום גדול של כסף. מתלבטים אם לשלם בתשלומים או בקרדיט, ומה לעשות עם הילדים שרוצים את מה שיש לכולם.
באופן מפתיע, למרות שכסף סובב אותנו כל היום, אנחנו ממעטים לדבר עליו, אפילו עם בן או בת הזוג. אצל חלק מהמשפחות שיחה על כסף תמיד מגיעה לויכוחים ומחלוקות, היא מעוררת "שדים", ומעלה האשמות, חרדות ופחדים. אצל חלק מהזוגות יש אחד שאחראי על הכסף והשני לא ממש מבין בזה, הרבה פעמים יש בלאגן בחשבונות שגורם להוצאות עוד יותר גדולות.
גם בין הורים לילדים כסף הוא לא תמיד נושא שיחה פופולרי, והורים רבים מתלבטים איך לדבר עם הילדים על כסף, ובאיזה גיל. האם לתת דמי כיס או שאולי אין צורך, כי ממילא קונים להם כל מה שהם רוצים.

הבלוג עוסק בשאלות שקשורות בהתנהלות הכלכלית היומיומית ומציג נקודת מבט שפויה ורציונלית על נושאים שמטרידים את כולנו – אנשים שמתנהלים נכון כלכלית ורוצים לקבל עוד תובנות בנושא, אנשים שחושבים שהם צריכים להתנהל יותר טוב ורוצים לדעת איך לעשות את זה, אנשים שיש להם עכבות, פחדים או חששות מכסף ורוצים לקבל טיפים קלים לביצוע, או פשוט נקודת מבט שפויה על כסף.
הורים לילדים שקוראים את הבלוג, אהבו מאוד את הפוסט שעוסק בהורות וכסףוגם את הפוסט על איך לעבור את החופש הגדול בלי חור בכיס. אפשר גם לקרוא את כל הפוסטים שעוסקים בילדים וכסף, על ידי לחיצה על הקטגוריה "ילדים וכסף" בשורה העליונה.

אנשים שמחפשים דרכים להתייעל בהוצאות אהבו מאוד פוסטים שנותנים טיפים איך לחיות באותה רמת חיים ולשלם פחות, איך להוזיל את הקניות בסופר, איך לחסוך בקלות 10 ₪ כל יום, וגם את הפוסט הזה שמדבר על ניהול כלכלת המשפחה ועל הדרך הנכונה לעשות זאת.

פוסט אהוב במיוחד היה הפוסט שכתבתי ב Valentine’s day וקיבלתי בעקבותיו הרבה פניות מאנשים שהזדהו מאוד עם מה שכתבתי בו.

ההמלצה שלי היא פשוט להתחיל לקרוא בבלוג ולזרום לפוסטים שמעניינים אותך ועונים על שאלות שמטרידות אותך.

אגב, אם יש נושא שמעניין אותך באופן אישי ולא מצאת לו מענה בבלוג, אני מזמינה אותך לכתוב לי מייל או לכתוב לי בדף צור קשר, ובמידה ואחשוב שזה נושא שמעניין עוד קוראים, אכתוב עליו בשמחה.

הבלוג הזה הוא הדרך שלי להעביר לקהילת הקוראים שלי ידע וניסיון שצברתי במהלך שנות עבודתי כיועצת לכלכלת המשפחה. כמו בייעוץ אישי ובסדנאות שאני עורכת, גם בבלוג, אני מביאה את הידע בגובה העיניים, עם הסברים פשוטים וברורים ובגישה שפויה מתוך הבנה שאנחנו לא חיים בבועה, אלא במציאות כלכלית מורכבת שכדי לנהל אותה נדרשים כלים שיש רק למעט מאוד אנשים. המטרה שלי היא להביא את הידע הזה לכמה שיותר אנשים, ואשמח מאוד לשיתופים של פוסטים שעניינו אותך.  
לטובת קהילת הקוראים שלי כתבתי מדריך לניהול כלכלת המשפחה, ועכשיו כבר ניתן להוריד אותו מכאן: http://lp.vp4.me/dem4


צילום: גלית טרגר, סטודיו Touch
כדי לקבל עדכון למייל בכל פעם שאני כותבת פוסט חדש בבלוג, ניתן להירשם כאן: https://goo.gl/M2cMMO

אשמח מאוד לשמוע ממך בכל עניין, בדואר אלקטרוני, באמצעות דף יצירת קשראו בטלפון 050-7899937.
שלך, ענת צלניקר
יועצת לכלכלת המשפחה

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה