נקודת איזון
בלוג על כלכלת המשפחה

איך לצלוח את חג הפסח בשלום – 12 טיפים, לפני, תוך כדי ואחרי – חלק א'

בעושר ובכושר - באנר

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מאת: יעל ענבר וענת צלניקר

חג הפסח הוא תקופה מאתגרת מבחינות רבות – ההוצאות גדלות, ארוחות גדולות ומחוייבויות משפחתיות רבות. איך נתמודד עם המנות הטעימות בארוחות החג הרבות ועם ההוצאות הגדולות הכרוכות במפגשים המשפחתיים ובחופשה הארוכה? לכבוד החג, יעל ענבר ואני, הכנו סדרה של 3 כתבות שיעזרו לכם לצלוח את החג מבלי לטבוע בים ההוצאות והקילוגרמים.

חג הפסח הוא חג החירות, וכולנו חולמים על חופש – החופש לעשות כל מה שאנחנו רוצים, מתי שאנחנו רוצים. אבל האם אנחנו באמת יכולים לשכב כל היום על החוף בלי לעבוד אף פעם? האם אנחנו יכולים לאכול כל מה שאנחנו רוצים? כנראה שלא.
בשביל ליהנות באמת, למצות היטב את החופש ולסיים אותו ללא רגשות אשם כדאי להציב גבולות, כאלו שתואמים את יכולותינו ורצונותינו, הן מבחינת כלכלת המשפחה והן מבחינת תזונה נכונה.
ארבעה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לפסח:
  • הצלחת היא הגבול – בכל ארוחה משפחתית הסתכלו על המנות המוגשות לשולחן, קחו קצת מכל דבר ושימו בצלחת אחת. אכלו בהנאה ואל תיקחו תוספת! אפשר לאכול מה שרוצים, הכלל היחיד הוא שאפשר לאכול רק מה שנכנס בצלחת אחת.
  • תקציב יציב – קבעו תקציב לכל תקופת החג. חלקו את תקציב החג  לפי ההוצאות השונות -מתנות, בגדים חדשים, אירוח ובילויים. אפשר לקנות מה שרוצים, הכלל היחיד הוא לשמור על מסגרת התקציב!
  • זמן לעצמי – פסח הוא תקופה עמוסה במפגשים ובילויים משפחתיים ולפעמים אנחנו נאלצים לדחות את הפעילויות הקבועות שלנו. כדאי לקבוע "זמן לעצמי" שעליו נודיע למשפחה מראש וננצל אותו לשמירה על שגרת הפעילות הגופנית שלנו.
  • "אמא תקני לי" – החופשה הארוכה של הילדים גוררת הוצאות גדולות, הן על קייטנות והן על בילויים עם חברים. החליטו מראש, בשיתוף עם הילדים, כמה יוציאו בחופשה על בילויים, קניות ומפגשים עם חברים.
שמירה על הגבולות מבטיחה חירות וחופש אישי ומשפחתי ומבטיחה הנאה מושלמת, ללא רגשי אשמה וחרטות, כי הגבולות הם אלו ששומרים עליך. בקרו אותנו בדף הפייסבוק קיבלת כבר את מדריך הטיפים שלנו? לחצי כאן להורדה
רוצה לדעת עוד?
ב-1.5.2015 תתקיים סדנת "בעושר ובכושר" בתל אביב – איך לאמץ הרגלים של אורח חיים בריא והתנהלות כלכלית נכונה במשפחה, מתוך מחשבה על ההווה ועל העתיד, עם טיפים יישומיים, שאיתם אפשר לצאת לדרך כבר באותו יום.
לפרטים והרשמה: 050-7899937 ענת
מי אנחנו?
יעל ענבר, מאמנת להרזיה ותזונה נכונה, בעלת תואר ראשון במדעי הרפואה ותואר שני במנהל עסקים. מאמנת נשים בתהליך ממוקד מטרות, להרזיה ואימוץ אורח חיים בריא, מרצה ומנחת סדנאות בישול בריא.
ענת צלניקר, חברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה ובעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה. בתהליך קצר טווח וממוקד תוצאות, בונה תכנית כלכלית למשפחות בשלבי החיים השונים הולדת ילד, גירושין, נישואין, פרק ב' ושינוי קריירה, ומאפשרת למקסם את הפוטנציאל הכלכלי, לחיות בביטחון כלכלי ולהגיע להישגים כלכליים.
המשיכו לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק 
ענת צלניקר – יועצת לכלכלת המשפחה www.facebook.com/anat.finance
יעל ענבר, תזונה נכונה www.facebook.com/yaelinbarnutrition
אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה

מתי המינוס מסוכן לך?

לפני כמה ימים שוחחתי עם בני זוג שמצבם הכלכלי מצויין, רק שהם כל הזמן במינוס ומוטרדים כי לא מצליחים לחסוך. האם המינוס