בטח גם אתם קיבלתם לאחרונה את דוחות הפנסיה וביטוחי המנהלים שלכם (כן, אלו שרוב האנשים לא פותחים או ישר זורקים). הדוחות האלו יכולים להיות שווים לכם המון כסף, אם רק תדעו מה כתוב בהם.   למה זה כל כך חשוב?
  1. כי מפקידים לשם כל חודש אחוז ניכר מהשכר, וחשוב לדעת מה יוצא מזה בסוף

  2. כדי שלא תהיו אלו שחברות הביטוח והפנסיה מרוויחות על גבם דמי ניהול גבוהים מדי (מכירים את שיטת מצליח?)

  3. כי המון אנשים משלמים בתכניות הפנסיה על דברים שהם בכלל לא צריכים (כבר היו לי לקוחות שבשינוי אחד שעשו, הגדילו את ההכנסה הצפוייה להם בפנסיה ביותר מ 1000 ש"ח)

  4. כי עם תוחלת החיים שהולכת ומתארכת, כנראה שנבלה שליש מהחיים בפנסיה. אבל כדי שבאמת נבלה ולא נחיה בעוני, חשוב להבין כבר היום מה יש שם, ולעשות את השינויים הנדרשים מוקדם ככל האפשר.

  5. כי מיליארדי שקלים של הציבור (כן, אולי גם שלך), נמצאים בחשבונות מעבר כי בקרנות הפנסיה לא יודעים לאיזה חשבון בדיוק להפקיד אותם, וחשוב לוודא שלא מדובר "במקרה" בכסף שלך

מכל הסיבות הללו, ביקשתי משי וקסמן שהוא יועץ פנסיוני אובייקטיבי, לכתוב מדריך שיעזור להבין את הדוחות הללו ולוודא שאנחנו במסלול הנכון לחיסכון פנסיוני מיטבי.   במדריך ששי כתב יש שני חלקים – בחלק הראשון יש הסבר כללי על הדוחות, מעין "מבט על", שיאפשר לך להגיע ישר למה שהכי מעניין אותך. בחלק השני – ניתן למצוא פירוט של כל סעיף וסעיף בדוח ומה חשוב לבדוק בו.   יאללה, למדריך…   מדריך לקריאת דוחות הפנסיה השנתיים (נכון לשנת 2018)  
אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה