נקודת איזון
בלוג על כלכלת המשפחה

מה לעשות עם הבונוס השנתי - טיפים בכלכלת משפחה

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

בונוס הוא הזדמנות.
הזדמנות לסגור הלוואות, להתחיל לחסוך לשעת חירום, להגדיל את החיסכון הפנסיוני, או לבנות השקעה מניבה. למרות שרוב האנשים בוחרים לנצל אותו להנאות מיידיות – לצאת לחופשה, לטוס לחו"ל, לקנות משהו יקר לבית או להתקדם לרכב הבא, אני חושבת שצריך לראות בו הזדמנות. היות ומדובר לרוב בסכום משמעותי בגובה של משכורת – ארבע משכורות, ולעיתים אפילו יותר מכך, לדעתי נכון יותר לראות בו מקפצה למדרגה הכלכלית הבאה שלכם. אולי תוותרו בטווח הקצר על כמה דברים, אבל בטווח הארוך זה ישתלם לכם כפל כפליים.


להחזיר חובות

אם יש לך חובות או הלוואות יקרות, כמו למשל, הלוואות מכרטיסי אשראי, או עסקאות קרדיט, כדאי להשתמש בכספי הבונוס כדי להחזיר אותם, להיפטר מההחזר החודשי, ובמקביל, לבנות תקציב משפחתי מאוזן, כדי שבשנה הבאה לא יווצר חוב כזה ותוכלו ליהנות מהבונוס השנתי.
הלוואות כאלו מטיבן מעמיסות על ההוצאה המשפחתית השוטפת, ומונעות מכם לחסוך לעתיד או לתכנן הוצאה גבוהה. סביר להניח גם שאחרי ההלוואות האלו תיקחו עוד ועוד הלוואות, כי זה מה שהתרגלתם לעשות בכל פעם שיש הוצאה יוצאת דופן.
אם לעומת זאת, תשתמשו בכספי הבונוס כהזדמנות לסגור את ההלוואות ולהתחיל לחסוך את הסכום ששמתם עד היום בהלוואות, אני מבטיחה לכם שעוד שנה, תהיו במקום כלכלי אחר לגמרי.


להתחיל לבנות קרן חירום

אם אין לכם היום חסכונות בגובה של 6 חודשי שכר לפחות, שימו לפחות חצי מסכום הבונוס בחיסכון נזיל למטרה הזו. חסכונות כאלו אמורים לשמש את המשפחה בתקופות של ירידה בהכנסות או של הוצאות גבוהות ויוצאות דופן, אם עקב אירוע רפואי, או עקב אירוע לא צפוי אחר. מחקרים מראים שרוב המשפחות נכנסות למילכוד כלכלי בתקופות כאלו, אולם מי שיש לו חסכונות שיכולים לתמוך בו בתקופה, ירוויח לאורך זמן, יימנע מלקחת התחייבויות גבוהות ויעבור תקופות כאלו ללא לחצים כלכליים נוספים. לכן, אם אין לכם נכסים פיננסים פנויים למטרה הזו, תתחילו בכך היום, ותרוויחו שקט נפשי.


לצבור יותר כסף לפנסיה

אם החסכונות הפנסיוניים שלכם נמוכים, כנראה שלא תוכלו לשמר את רמת החיים שלכם בפנסיה. אם התחלתם לחסוך מאוחר, אם ניצלתם את כספי הפיצויים או החלפתם הרבה מקומות עבודה, קרוב לוודאי שתהיו בבעיה בפנסיה.
נצלו את הבונוס השנתי כדי לחסוך לתקופה הזו, כדי שלא תיאלצו להתפשר על רמת החיים בזקנתכם.
ככל שתתחילו בכך מוקדם יותר, כך לחיסכון שלכם יהיה מספיק זמן לצבור ריביות ותהנו מאפקט הריבית דריבית.


להתחיל להשקיע בהשקעה מניבה

אם עד היום לא הקדשתם לזה מחשבה, התחילו לחשוב על זה כעל תרנגולת שמטילה ביצי זהב – השקעה מניבה שתהווה בבוא היום הכנסה נוספת למשק הבית.
הבונוס השנתי הוא הזדמנות פז להתחיל לבסס הון עצמי ראשוני להשקעה ארוכת טווח כזו, שתעלה משמעותית את רמת החיים שלכם בעתיד.


יש לכם רעיון נוסף שיביא בעתיד לצמיחה כלכלית?
אשמח שתשתפו אותי בתגובות

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. Lon Marazzi

    I got what you mean , thanks for putting up.Woh I am glad to find this website through google.

כתיבת תגובה

מתי המינוס מסוכן לך?

לפני כמה ימים שוחחתי עם בני זוג שמצבם הכלכלי מצויין, רק שהם כל הזמן במינוס ומוטרדים כי לא מצליחים לחסוך. האם המינוס