נקודת איזון

מאמרים על כלכלת המשפחה

מתי לפנות ליועץ לכלכלת משפחה?

מתי לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מיוחד ליום האישה: ראיון עם איה תמרי – יועצת לכלכלת המשפחה

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת לחגוג את הישגיהן של נשים בכל תחומי החיים, כולל בתחום הכלכלי. לכבוד היום המיוחד הזה, אני שמחה לשתף אתכם בראיון מרתק שערכתי עם איה תמרי, יועצת לכלכלת משפחה מוערכת.בראיון, איה משתפת אותנו בתובנותיה לגבי האתגרים וההזדמנויות הייחודיים שעומדים בפני נשים בכל הנוגע לניהול הכספים של המשפחה. היא נותנת טיפים מעשיים כיצד להתמודד עם חובות, לחסוך כסף ולתכנן את העתיד הכלכלי.

להמשך קריאה »

כיצד לבחור יועץ כלכלי?

בחירת יועץ כלכלי היא החלטה חשובה שתשפיע רבות על עתידכם הפיננסי. יועץ מקצועי ומיומן יכול לעזור לכם להגדיר יעדים כלכליים, לפתח תוכנית פעולה שתסייע לכם להשיג אותם, ולנהל את הכספים שלכם בצורה יעילה ונכונה.

להמשך קריאה »

בתקופות מסויימות בחיים רבים מרגישים שהם לא מנהלים את כספם בצורה נכונה וזקוקים לעזרה מקצועית בנושא. הסיבות מאוד מגוונות, ביניהן – מינוס בחשבון הבנק, הלוואות מרובות שמכבידות על ההתנהלות הכלכלת השוטפת, חסכונות לא מספיקים, סכום גבוה שהתקבל ומתלבטים כיצד לנהוג איתו, שינויים בחיים כמו לידה, שינויים תעסוקתיים או משפחתיים ועוד. 

כל הגורמים בשילוב חוסר ידע ולחץ מוגזם עלולים לגרום למתח רב ולעיתים אף לביצוע פעולות לא מועילות ואף מזיקות שיכולות להקשות על המצב הכלכלי עוד יותר, במקום להקל עליו. 

 

מתי לשקול פניה לייעוץ?

 • אם אתם מרוויחים טוב ומרגישים חנוקים, ומצבכם לא משתפר, למרות שאתם מנסים לחסוך
 • אם ניסיתם לנהל את הכסף באמצעות אפליקציה, רישום הוצאות או קובץ אקסל, אבל נראה שהמצב לא משתפר
 • אם המינוס הולך וגדל ואתם לא מצליחים לסגור אותו
 • אם ההוצאות שלכם גבוהות ואתם לא יודעים מה אפשר לשנות
 • אם חלו לאחרונה שינויים משפחתיים שמשפיעים על המצב הכלכלי, כמו לידה, שינויים בקריירה, וכו'
 • אם יש לכם התלבטות לגבי השקעה של כסף קיים
 • אם אתם רוצים להגדיל את החסכונות ולא יודעים איך
 • אם אתם מודאגים מהעתיד הכלכלי שלכם ורוצים עצה מבעל מקצוע אובייקטיבי
 • אם אתם רוצים לעשות שינוי כלכלי ורוצים שמישהו ילווה אתכם יד ביד בתהליך

 

למה לצפות מהייעוץ?

מה חשוב לקחת בחשבון כשבוחרים יועץ לכלכלת משפחה?

 

הכשרה מקצועית וניסיון 

במדינת ישראל כיום אנשים רבים מציגים את עצמם כיועצים כלכליים / יועצים לכלכלת המשפחה, למרות שאין להם הכשרה בנושא. לעיתים יועצים אלו ליוו משפחות בהתנדבות במסגרות מסויימות, לעיתים אנשים שקיבלו הכשרה מסויימת ולעיתים אלו אנשים ללא הכשרה כלל. חשוב לוודא שליועץ שבוחרים יש הכשרה מתאימה (לגיטימי לשאול על טיב ההכשרה ולבקש לראות תעודה). כדאי גם לוודא שליועץ יש ניסיון עם לפחות כמה עשרות משפחות. 

 

התאמה טובה ביניכם לבין היועץ

היות ובמהלך הייעוץ תידרשו לשוחח על נושאים כלכליים שעשויים להיות רגישים, ובוודאי שתדברו על נתונים כספיים, מקורות הכנסה, חסכונות ועתודות כספיות, מעבר להכשרה המקצועית, חשוב שהיועץ שתחברו יהיה אדם שאתם סומכים עליו ומרגישים בנוח במחיצתו. 

 

מיקום הפגישות

כמובן שמיקום המפגשים חשוב אף הוא. האם המפגשים יתקיימו אצלכם בבית? אצל היועץ בבית? במשרד? או אולי אונליין? 

מעבר למיקום הפיזי, יש חשיבות לכך שהיועץ יכיר את אזור המגורים שלכם מבחינת הרמה הסוציואקונומית של האוכלוסיה ועלויות המחיה. 

מידע נוסף על בחירת יועץ לכלכלת המשפחה

שאלות שכדאי לשאול לפני שמתחילים

 • האם אתה יועץ מורשה לכלכלת המשפחה?
 • האם אתה איש המקצוע המתאים לייעץ בנושא עימו אנחנו מתמודדים והאם יש לך ניסיון בכך? 
 • כמה פגישות נצטרך?

 

איך יודעים שהייעוץ עובד?

כשמתחילים בתהליך ייעוץ, יש לקבוע יעדים ברורים יחד עם היועץ. יתכן והמטרה היא יציאה מהמינוס, או החלטה לגבי החסכונות המשפחתיים.

יעדים מסויימים דורשים יותר זמן מאשר אחרים, ולכן החליטו עם היועץ מה מסגרת הזמן, מה מספר הפגישות הנדרש, ומה תדירות הפגישות הנדרשת על מנת להשיג את המטרות שהגדרתם. אין משך זמן אחיד לכל התהליכים הכלכליים וכל יועץ עובד בשיטות אחרות, אבל חשוב שתדעו מה מסגרת הזמן והפגישות הנדרשת גם כדי להבין את מסגרת התקציב הנדרשת מכם, וגם כדי שתוכלו לבחון את השיפור במצב במהלך הזמן. 

אם אתם חווים תקיעות במצב או שאתם לא בטוחים שהייעוץ אפקטיבי עבורכם, חשוב שתעלו את זה מול היועץ שלכם ותבדקו האם נכון להמשיך בדרך שהתחלתם, או לחפש אפשרויות אחרות. 

אם תרצו לשוחח איתי או לקבוע פגישה, ניתן להתקשר או לשלוח וואטסאפ  050-7899937
או למלא את הטופס ואחזור אליכם

 

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה

מדוע חשוב ללמד את הילדים על כסף?

רוצה לתת לילדים שלך התחלה טובה לחיים? למד.י אותם על ניהול הכסף. במאמר זה תוכלו לקרוא על היתרונות הרבים של חינוך פיננסי לילדים. קראו וגלו כיצד תוכלו גם אתם לעזור לילדים לפתח את הכישורים הדרושים להם כדי להצליח כלכלית.

טעויות בניהול תקציב משפחתי

5 טעויות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי

ניהול תקציב הוא צעד ראשון והכרחי בדרך לניהול כלכלי נכון, אולם ישנן כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בתכנון וניהול התקציב שלהם. ריכזתי עבורכם את הטעויות העיקריות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי שלהם

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

מאות אלפי ישראלים מרגישים בחודשים האחרונים עליה בהוצאות החודשיות שלהם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא העלאת הריבית במשק ובעקבותיה העלייה בהחזר החודשי של המשכנתאות וההלוואות. אבל יוקר המחייה צפוי לעלות ולהכביד על משקי הבית עוד יותר, עם העליות הצפויות במחירי המזון הבסיסיים, הטואלטיקה ואף עליות נוספות בריבית של בנק ישראל.
במאמר שכתבתי צירפתי טיפים לחיסכון בהוצאות משק הבית וכן רעיונות להגדלת הכנסה. היכנסו לקריאת המאמר המלא