נקודת איזון

מאמרים על כלכלת המשפחה

כיצד לשמור על התקציב המשפחי כאשר החזרי המשכנתא עולים?

כיצד לנהל את הכספים שלך כאשר החזרי המשכנתא עולים

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מיוחד ליום האישה: ראיון עם איה תמרי – יועצת לכלכלת המשפחה

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת לחגוג את הישגיהן של נשים בכל תחומי החיים, כולל בתחום הכלכלי. לכבוד היום המיוחד הזה, אני שמחה לשתף אתכם בראיון מרתק שערכתי עם איה תמרי, יועצת לכלכלת משפחה מוערכת.בראיון, איה משתפת אותנו בתובנותיה לגבי האתגרים וההזדמנויות הייחודיים שעומדים בפני נשים בכל הנוגע לניהול הכספים של המשפחה. היא נותנת טיפים מעשיים כיצד להתמודד עם חובות, לחסוך כסף ולתכנן את העתיד הכלכלי.

להמשך קריאה »

כיצד לבחור יועץ כלכלי?

בחירת יועץ כלכלי היא החלטה חשובה שתשפיע רבות על עתידכם הפיננסי. יועץ מקצועי ומיומן יכול לעזור לכם להגדיר יעדים כלכליים, לפתח תוכנית פעולה שתסייע לכם להשיג אותם, ולנהל את הכספים שלכם בצורה יעילה ונכונה.

להמשך קריאה »

ניהול תקציב משפחתי יכול להיות משימה לא פשוטה, במיוחד כשצצות הוצאות בלתי צפויות. אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר למשפחות היא החזרי משכנתא. עלייה משמעותית בריבית, כפי שאנו חווים בחודשים האחרונים, עלולה לגרור עלייה משמעותית בתשלומי המשכנתא, ולגרום ללחץ על התקציב שלך. במאמר זה, אביא כמה טיפים מעשיים כיצד לשמור על התקציב המשפחתי כאשר החזרי המשכנתא עולים עקב עליית ריבית.

 

1. בצעו שינויים בתקציב שלכם

הצעד הראשון בניהול הכספים שלך כאשר החזרי המשכנתא עולים הוא לבדוק את התקציב שלך. בדוק את ההכנסות וההוצאות שלך כדי לקבוע אם יש התאמות כלשהן שתוכל לבצע. שקול לצמצם הוצאות לא חיוניות כגון אכילה בחוץ או מנויים למיניהם כדי לפנות קצת כסף.

 

2. שקלו מיחזור של המשכנתא

אם החזרי המשכנתא שלכם גדלו משמעותית עקב העלאת ריבית, אולי כדאי לשקול למחזר את המשכנתא שלכם. מימון מחדש יכול לעזור לך לקבוע את המשכנתא עם ריבית נמוכה יותר, שתפחית את תשלומי המשכנתא שלך. בנוסף, אם תשלומי המשכנתא החודשיים כבדים מדי, יתכן ויהיה נכון לבצע פריסה לתקופה ארוכה יותר. בכל מקרה, היות ומדובר בסכומים גבוהים שמוחזרים לאורך שנים רבות ובעלות השפעה נרחבת על כלכלת המשפחה, מומלץ להתייעץ בנושא עם יועץ לכלכלת המשפחה ועם יועץ משכנתא, כדי להבטיח את הפתרון המתאים ביותר למשפחה שלך. 

 

3. דברו עם הבנק שבו נמצאת המשכנתא שלכם

אם ההחזרים החודשיים כבדים עליך, או אם אתה רוצה לבצע מחזור של המשכנתא, חיוני לדבר עם הבנק המלווה שלך. ייתכן שהם יוכלו להציע לך תוכנית החזר המתאימה לתקציב שלך. ייתכן שתוכל גם לנהל משא ומתן על ריבית נמוכה יותר או להאריך את תקופת המשכנתא.

 

4. חפשו מקורות הכנסה נוספים

אם ההחזרים החודשיים מכבידים עליך בעקבות העלאות הריבית, ולא מצאת דרך לשנות את התקציב בהתאם, שקלו לחפש מקורות הכנסה נוספים. תוכלו לקחת עבודה נוספת במשרה חלקית, למכור פריטים שיצאו משימוש, או להשכיר חדר פנוי בבית. רעיונות נוספים להגדלת הכנסה ניתן למצוא במאמר הזה.

 

5. פנו לייעוץ מקצועי

אם אינך בטוח כיצד לנהל את הכספים שלך כאשר החזרי המשכנתא עולים, פנה לייעוץ מקצועי. יועץ לכלכלת המשפחה, שרואה את התמונה המלאה ומסתכל על הדברים באובייקטיביות, יכול לעזור לך לגבש תוכנית המותאמת באופן מלא למשפחה שלך. 

 

לסיכוםניהול התקציב המשפחתי כאשר החזרי המשכנתא עולים עקב העלאת ריבית יכול להיות מאתגר, אבל זה לא בלתי אפשרי. בדוק את התקציב שלך, שקול מחזור של המשכנתא, דבר עם הבנק, חפש מקורות הכנסה נוספים ובקש ייעוץ מקצועי. עם הגישה הנכונה, תצליח לצאת מהמשבר הזה מחוזק וכשידך על העליונה. 

 

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה

טעויות בניהול תקציב משפחתי

5 טעויות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי

ניהול תקציב הוא צעד ראשון והכרחי בדרך לניהול כלכלי נכון, אולם ישנן כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בתכנון וניהול התקציב שלהם. ריכזתי עבורכם את הטעויות העיקריות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי שלהם

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

מאות אלפי ישראלים מרגישים בחודשים האחרונים עליה בהוצאות החודשיות שלהם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא העלאת הריבית במשק ובעקבותיה העלייה בהחזר החודשי של המשכנתאות וההלוואות. אבל יוקר המחייה צפוי לעלות ולהכביד על משקי הבית עוד יותר, עם העליות הצפויות במחירי המזון הבסיסיים, הטואלטיקה ואף עליות נוספות בריבית של בנק ישראל.
במאמר שכתבתי צירפתי טיפים לחיסכון בהוצאות משק הבית וכן רעיונות להגדלת הכנסה. היכנסו לקריאת המאמר המלא

מתי לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה

מתי לפנות ליועץ לכלכלת משפחה?

בתקופות מסויימות בחיים רבים מרגישים שהם לא מנהלים את כספם בצורה נכונה וזקוקים לעזרה מקצועית בנושא. הסיבות מאוד מגוונות, ביניהן – מינוס