נקודת איזון

מאמרים על כלכלת המשפחה

Fresh start

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מיוחד ליום האישה: ראיון עם איה תמרי – יועצת לכלכלת המשפחה

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת לחגוג את הישגיהן של נשים בכל תחומי החיים, כולל בתחום הכלכלי. לכבוד היום המיוחד הזה, אני שמחה לשתף אתכם בראיון מרתק שערכתי עם איה תמרי, יועצת לכלכלת משפחה מוערכת.בראיון, איה משתפת אותנו בתובנותיה לגבי האתגרים וההזדמנויות הייחודיים שעומדים בפני נשים בכל הנוגע לניהול הכספים של המשפחה. היא נותנת טיפים מעשיים כיצד להתמודד עם חובות, לחסוך כסף ולתכנן את העתיד הכלכלי.

להמשך קריאה »

כיצד לבחור יועץ כלכלי?

בחירת יועץ כלכלי היא החלטה חשובה שתשפיע רבות על עתידכם הפיננסי. יועץ מקצועי ומיומן יכול לעזור לכם להגדיר יעדים כלכליים, לפתח תוכנית פעולה שתסייע לכם להשיג אותם, ולנהל את הכספים שלכם בצורה יעילה ונכונה.

להמשך קריאה »

שנה חדשה היא זמן מצויין להתבוננות פנימית, לעצירה והסתכלות על השנה החולפת – יש כאלו שקוראים לזה חשבון נפש. זה זמן שרבים מחליטים לעשות בו שינוי כלשהו – לבלות יותר עם המשפחה, להתחיל דיאטה, להפסיק לעשן, לעשות יותר כושר, ללמוד משהו חדש, לסגור חובות או להתחיל לחסוך. באנגלית יש למסורת הזו אפילו שם – new year’s resolution.

 
 

החלטה קטנה או החלטה גדולה?

אם נחשוב על זה שניה, נבין שאנחנו לוקחים החלטות במשך כל השנה, כל יום, כל היום. ההחלטות של היומיום הן החלטות קטנות, שגרתיות שקל לנו לקבל – לעלות במעלית או ברגל, לפגוש חברה או להישאר עם המשפחה, ללכת לים או לבריכה, ועוד ועוד.
 
קל לנו מאוד לקבל החלטה כשהאפשרויות שעליהן צריך להחליט לא מייצרות אצלנו קונפליקט פנימי, או רגשות עזים. כשההחלטה שניקח פוגעת באזור הנוחות שלנו – בהרגלים, בביטחון, דורשת מאמץ מיוחד או שיש לה מחירים מסויימים, הרבה יותר קשה לנו להתמודד איתה.
 
ההחלטה לעשות שינוי כלכלי במשפחה היא החלטה לא קלה לזוגות רבים, ופעמים רבות ההחלטה לעשות שינוי מגיעה רק כשאין ברירה – כשהבנק "סוגר את הברז", כשההורים שמים אולטימטום או כש"נופלת" הוצאה גדולה שהמשפחה לא מצליחה להתמודד איתה לבד.
 
ההחלטה לעשות שינוי היא החלטה אמיצה שדורשת משאבים והתגייסות של המשפחה כולה, אבל לאי קבלת ההחלטה, להתנהלות כלכלית גרועה ולהישארות במצב הנוכחי יש גם כן מחיר. לעיתים לא רואים את המחיר בטווח המיידי, אולם הזמן שחולף גורם לנזק מצטבר ולהרעה מתמשכת במצב הכלכלי.
 
ההמלצה שלי אליך לחג הקרוב – החלטת לשנות?
 
  1. ממליצה מאוד להתחייב לעצמך בכתב. כן, כן. ממש לכתוב על דף מה את רוצה לשנות
  2. להשתמש בדמיון – איך ייראו חייך לאחר השינוי? מה ישתנה בהם? איך זה יבוא לידי ביטוי? איזה דברים חדשים וטובים ייכנסו לחייך בעקבות השינוי? איזה דברים לא טובים ייצאו מחייך?
  3. צעדים קטנים – צעדים קטנים ופשוטים לביצוע יבטיחו התמדה לאורך זמן. השינוי יהפוך להרגל לאחר תקופת מה של התמדה. לכן, חשוב מאוד לבחור כל פעם בצעד אחד קטן ופשוט שיבטיח התמדה.
  4. גם אם מעדת, לא נורא. ממשיכים מייד. בלי ביקורת עצמית, בלי שיפוטיות ובלי ייאוש. פשוט ממשיכים.
 
רוצה להתייעץ? אני כאן בשבילך במייל anat.zelniker@gmail.com או בטלפון 050-7899937
 
 
מה ההחלטה שלך לשנה הקרובה?
 
 
 
 
 
אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. יעל ענבר

    ההחלטה שלי לשנה החדשה היא לעשות דברים אחרת – לסקור מה הלך טוב, מה הלך פחות טוב, ואת מה שהלך פחות טוב – לשנות. בלי סנטימנטים.

כתיבת תגובה

מדוע חשוב ללמד את הילדים על כסף?

רוצה לתת לילדים שלך התחלה טובה לחיים? למד.י אותם על ניהול הכסף. במאמר זה תוכלו לקרוא על היתרונות הרבים של חינוך פיננסי לילדים. קראו וגלו כיצד תוכלו גם אתם לעזור לילדים לפתח את הכישורים הדרושים להם כדי להצליח כלכלית.

טעויות בניהול תקציב משפחתי

5 טעויות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי

ניהול תקציב הוא צעד ראשון והכרחי בדרך לניהול כלכלי נכון, אולם ישנן כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בתכנון וניהול התקציב שלהם. ריכזתי עבורכם את הטעויות העיקריות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי שלהם

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

מאות אלפי ישראלים מרגישים בחודשים האחרונים עליה בהוצאות החודשיות שלהם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא העלאת הריבית במשק ובעקבותיה העלייה בהחזר החודשי של המשכנתאות וההלוואות. אבל יוקר המחייה צפוי לעלות ולהכביד על משקי הבית עוד יותר, עם העליות הצפויות במחירי המזון הבסיסיים, הטואלטיקה ואף עליות נוספות בריבית של בנק ישראל.
במאמר שכתבתי צירפתי טיפים לחיסכון בהוצאות משק הבית וכן רעיונות להגדלת הכנסה. היכנסו לקריאת המאמר המלא