נקודת איזון
בלוג על כלכלת המשפחה

האביב כבר כאן וזה זמן מצויין לתכנן קדימה

שדה פרגים. האביב הוא זמן מצויין לתכנון כלכלי

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מוכרחים להיות שמח?

בשנתיים האחרונות התרגלנו לעטות מסיכות נגד מחלות.  אבל בפורים יש הזדמנות לעטות מסיכה שמסתירה את מי שאנחנו באמת ויוצרת לנו דמות חדשה. דמות שהיא לא

להמשך קריאה »

תקופות שלפני החגים, הן תמיד תקופות רגועות יותר אצלי בעסק. יש פחות פגישות, פחות טלפונים, וההתרגשות שלפני החג, גם לנשארים בארץ וגם לנוסעים לחו"ל, גורמים לרבים להעדיף פגישה טלפונית או בסקייפ בנוחות של הבית :-). אחד הדברים שאני נהנית לעשות וממליצה גם לך, הוא לנצל את תקופת החגים לתכנון קדימה. 

פעם הייתי מתבאסת בתקופות כאלו ומחכה בציפייה לשגרה ולקצב החיים הרגיל (והעמוס). הייתי בציפייה תמידית ל"אחרי החגים". רק בשנה האחרונה למדתי לנצל את העונה הזו בדרך אחרת – אני מקדישה יותר זמן למחשבות קדימה, לשיפור השירותים שאני נותנת, לפיתוח של קורסים והעשרות ללקוחותיי וגם לתכנן מטרות ולשפר את תכנית העבודה שלי לחודשים הבאים. ואפילו (וזה ממש חדש) מאפשרת לעצמי לנוח קצת יותר ולאגור כוחות, לנצל את מזג האוויר המעולה ולטייל קצת בעיר או בטבע ולהיפגש עם חברות.
גם ללקוחותיי אני מציעה לקחת פעמיים בשנה פסק זמן, ופסח, שמביא איתו את האביב, עם כל השינויים, הוא זמן מעולה לעצירה, לחשיבה מחודשת, ולהחלטה על מטרות לחצי השנה הבאה, וגם קדימה מזה – לשנה, שנתיים ואפילו לעוד עשר שנים 🙂
לנצל את החגים לתכנון קדימה

אני יודעת שדי קשה לדמיין ולתכנן עשר שנים קדימה, אבל יש כמה דברים שיכולים לעזור לך בזה:

  • לדמיין את עצמך בעתיד – מה יהיה גילך בעוד עשר שנים? איפה יהיה מקום העבודה שלך? האם אותו מקום או מקום אחר, האם באותו מקצוע או במקצוע אחר?
  • איפה תתגוררו בעוד עשר שנים? באותו בית? בבית גדול יותר או אולי בבית קטן יותר? באותו מקום או במקום אחר?
  • בני כמה יהיו הילדים בעוד עשר שנים? אולי הם יהיו מתבגרים ויצטרכו כסף לרישיון נהיגה, או לנסיעה בקיץ לחופשה? אולי יהיו בדיוק בגיל בר או בת מצווה  או שיהיו בוגרים יותר, עם בני זוג בעצמם, ויתחילו לחשוב על חתונה? 

ההתמקדות בעתיד מכווננת את החשיבה שלנו למקום שונה מזה שאנחנו נמצאים בו היום. היא מכוונת אותנו קדימה, למקומות בהם אנחנו בוחרים להיות ולא רק למקומות אליהם הגענו במקרה או בטעות. בהתבוננות הזו נמצאת הבחירה האמיתית ושם נמצא הפתח לשינוי.

 
 

הדימוי שעולה לי בראש כשאני כותבת את זה הוא של הליכה בשביל בשמורת טבע. אפשר לטייל וליהנות מהדרך , ואפשר להחליט מראש לאן רוצים להגיע, למצוא את השביל המתאים, ולהציץ מדי פעם במפה כדי לוודא שצועדים במסלול הנכון.

 

יעד ברור הוא אחד המפתחות להצלחה, ואחת הדרכים הכי יעילות לחסוך כסף למטרה מסויימת הוא לשים אותו במעטפה או בצנצנת.

אחת מלקוחותיי החליטה שהיא רוצה לנסוע לפראג. זה היה לפני כחודשיים ומאז, בכל פעם שמצטבר אצלה מזומן, היא שמה חלק ממנו בצנצנת. מה שבמיוחד אהבתי שהיא כתבה על הצנצנת את המטרה המדוייקת שלה – לאן היא רוצה לנסוע, כמה כסף היא צריכה, ואפילו מתי.

וככה נראתה הצנצנת שלה אחרי כחודשיים:

 

 
 
 

 

 

הניסיון שלי מראה שדיוק בהגדרת המטרה מגדיל בהרבה את הסיכוי להשיג אותה.

ההמלצה שלי אליך בחג הזה – לנצל את החגים לתכנון קדימה. לקחת לעצמך קצת זמן של שקט מהמולת החג, התוכניות והטיולים. לשבת במקום שנותן לך השראה ועושה לך טוב ולדמיין את החיים שלך בעתיד. אחרי שדמיינת, זה הזמן לכתוב את המטרות שלך – הקרובות והרחוקות, הפרטיות והמשפחתיות, האישיות והמקצועיות.

בראש השנה כתבתי איך אפשר להפוך חלומות למציאות, ואפשר גם להוריד שם את דף החלומות שיעזור לך לנסח את החלומות במילים.

 

  חג אביב שמח

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. נתי, תמיד כיף לקרוא אותך!
    ובמיוחד כשאת משתפת בתחושות ובתובנות הפרטיות שלך…
    כמאמנת – ברור, שהתחברתי להצעה שלך לדמיין את העתיד, ונתת כלים שיכולים לעזור לכל אחד "להסתכל" קדימה.

    אביב שמח 🙂

כתיבת תגובה