נקודת איזון

מאמרים על כלכלת המשפחה

מוכרחים להיות שמח?

מוכרחים להיות שמח?

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מיוחד ליום האישה: ראיון עם איה תמרי – יועצת לכלכלת המשפחה

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת לחגוג את הישגיהן של נשים בכל תחומי החיים, כולל בתחום הכלכלי. לכבוד היום המיוחד הזה, אני שמחה לשתף אתכם בראיון מרתק שערכתי עם איה תמרי, יועצת לכלכלת משפחה מוערכת.בראיון, איה משתפת אותנו בתובנותיה לגבי האתגרים וההזדמנויות הייחודיים שעומדים בפני נשים בכל הנוגע לניהול הכספים של המשפחה. היא נותנת טיפים מעשיים כיצד להתמודד עם חובות, לחסוך כסף ולתכנן את העתיד הכלכלי.

להמשך קריאה »

כיצד לבחור יועץ כלכלי?

בחירת יועץ כלכלי היא החלטה חשובה שתשפיע רבות על עתידכם הפיננסי. יועץ מקצועי ומיומן יכול לעזור לכם להגדיר יעדים כלכליים, לפתח תוכנית פעולה שתסייע לכם להשיג אותם, ולנהל את הכספים שלכם בצורה יעילה ונכונה.

להמשך קריאה »

בשנתיים האחרונות התרגלנו לעטות מסיכות נגד מחלות. 

אבל בפורים יש הזדמנות לעטות מסיכה שמסתירה את מי שאנחנו באמת ויוצרת לנו דמות חדשה. דמות שהיא לא אנחנו, אבל אנחנו בוחרים להציג את עצמנו כך ליום או יומיים בשנה. 

 

ומה אם אגיד לכם שיש אנשים שרוב הזמן עוטים מסיכה שמסתירה את הפנים האמיתיות שלהם, ובוחרים להציג את עצמם לסביבתם הקרובה כמישהו אחר?

 

אני מדברת על אנשים שבוחרים לחיות כאילו יש להם יותר אפשרויות כלכליות ממה שיש להם בפועל – 

🎭 הם קונים רכב חדש מכסף שאין להם

🎭 הם קונים בית גדול מדי או יקר מדי והמשכנתא מכריעה אותם כל חודש

🎭 הם קונים מכשירים סלולרים יקרים כדי ליישר קו עם החברים

🎭 הם נוסעים לחו"ל לכמה ימים ומשלמים על זה אחר כך בהלוואות במשך שנים

 

החיים קצרים

כשאני שואלת, ההסבר הנפוץ הוא ש"חיים רק פעם אחת". זה התעצם בתקופת הקורונה ועוד יותר מכך בתקופות של מלחמות בארץ וגם עכשיו כשמתחוללת מלחמה באוקראינה, והתחושה היא שצריך להספיק כמה שיותר כי החיים קצרים. 

 

של מי החלומות שאתה חי?

אני רוצה לאתגר לרגע את התפיסה הזו ולהגיד שדווקא בגלל שהחיים קצרים, כל אחד צריך לחיות את החלומות שלו עצמו (ושל המשפחה שלו כמובן), ולהיות כמה שיותר נאמן לעצמו, ולא לחיות חלומות של אחרים דרך רכב חדש יותר או טיול לחו"ל למקומות שלא מעניינים אותו, רק כדי להיות כמו כולם.  

 

דווקא בגלל שהחיים קצרים, וקורים בהם גם דברים לא מתוכננים, או אירועים מלחיצים כמו מלחמה או מגיפה, צריך להיות ערוכים גם לאפשרויות כאלו ולא רק לחיות "כאן ועכשיו" ובוודאי לא לקחת התחייבויות גבוהות כדי לחיות ברמת חיים שלא מתאימה לך. 

זה הזמן להוריד את המסיכה, להישיר מבט אל עצמך ואל חשבון הבנק שלך, ולחיות את החלומות שלך, ברמת החיים שתוכל.י להרשות לעצמך

 

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה

מדוע חשוב ללמד את הילדים על כסף?

רוצה לתת לילדים שלך התחלה טובה לחיים? למד.י אותם על ניהול הכסף. במאמר זה תוכלו לקרוא על היתרונות הרבים של חינוך פיננסי לילדים. קראו וגלו כיצד תוכלו גם אתם לעזור לילדים לפתח את הכישורים הדרושים להם כדי להצליח כלכלית.

טעויות בניהול תקציב משפחתי

5 טעויות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי

ניהול תקציב הוא צעד ראשון והכרחי בדרך לניהול כלכלי נכון, אולם ישנן כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בתכנון וניהול התקציב שלהם. ריכזתי עבורכם את הטעויות העיקריות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי שלהם

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

מאות אלפי ישראלים מרגישים בחודשים האחרונים עליה בהוצאות החודשיות שלהם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא העלאת הריבית במשק ובעקבותיה העלייה בהחזר החודשי של המשכנתאות וההלוואות. אבל יוקר המחייה צפוי לעלות ולהכביד על משקי הבית עוד יותר, עם העליות הצפויות במחירי המזון הבסיסיים, הטואלטיקה ואף עליות נוספות בריבית של בנק ישראל.
במאמר שכתבתי צירפתי טיפים לחיסכון בהוצאות משק הבית וכן רעיונות להגדלת הכנסה. היכנסו לקריאת המאמר המלא