נקודת איזון
בלוג על כלכלת המשפחה

טיפים לחיסכון בקניות לפסח

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מוכרחים להיות שמח?

בשנתיים האחרונות התרגלנו לעטות מסיכות נגד מחלות.  אבל בפורים יש הזדמנות לעטות מסיכה שמסתירה את מי שאנחנו באמת ויוצרת לנו דמות חדשה. דמות שהיא לא

להמשך קריאה »

יוקר המחיה בשמיים והמחירים בכל הענפים מגיעים לשיאים חדשים מדי יום. 

איך בכל זאת אפשר לחסוך בקניות לקראת חג הפסח?

 

קניות בסופר לקראת החג

מחירי המזון עולים בהתמדה. גם המוצרים היבשים מתייקרים, גם מוצרי חלב, מוצרי הניקיון וכמובן פירות וירקות, והם ממשיכים לעלות גם לקראת החג. 

אמנם רשתות השיווק מפרסמות מבצעים, אולם הם לא תמיד משתלמים (למשל, במקרה ש 2 מוצרים במבצע עולים בדיוק כפול ממוצר אחד), או במקרה שצריך לקנות כמות גדולה כדי לקבל את מחיר המבצע. 

בכל זאת, יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לשלוט במחירי הקניות:

 

השוואת מחירים

בכל ימות השנה, ובעיקר לפני החגים, כאשר התחרות על כל לקוח גדולה, יש פערי מחיר ענקיים בין רשתות השיווק השונות, ולעיתים גם בין סניפים של אותה רשת. כדי להשוות מחירים רצוי לאמץ כמה קווים מנחים. 

א. להשוות סל קניות שלם, ולא פריט בודד. יתכן שרשת מסויימת תציע מבצע אטרקטיבי על מוצר אחד (זוכרים את העוף בשקל?), אולם מוצר זה כלל לא בסל הקניות שלך, או שמוצרים אחרים שמתומחרים יקר באותה חנות, מעלים את סך הקניה, כך שהיא פחות משתלמת בהשוואה לחנות אחרת. 

ניתן ללכת פיזית למספר חנויות ולהשוות מחירים או להשתמש באתר או באפליקציה להשוואת מחירים. זה נוח במיוחד אם קונים און ליין, אולם גם אם לא, זה שווה את המאמץ של הכנסת רשימת הקניות לאתר ומציאת הסופר המשתלם ביותר באזורך. 

 

פיצול הקניה בין מספר מקומות

לעיתים משתלם יותר לפצל את הקניה הגדולה בין מספר חנויות, למשל, לקנות את מוצרי המזון בסופר, את חומרי הניקוי בפארם ואת הירקות בשוק. לעיתים ההבדלים במחיר לא מצדיקים את הטרחה ולעיתים מדובר בהפרשי מחיר משמעותיים שיכולים להוזיל את העלות הכוללת בעשרות אחוזים. 

 

פיצול הקניה למועדים שונים לפי מבצעים

הימים שלפני חגים תמיד מלאים במבצעים. לעיתים משתלם יותר לבצע חלק מהקניה כשבועיים לפני החג וחלק קרוב יותר לערב החג, ולנצל את המבצעים שמוצעים בכל פעם. ככלל, אני ממליצה לבדוק כל מבצע ומבצע ולוודא שהוא אכן אטרקטיבי עבורך – האם אתה נוהג להשתמש במוצר הזה, האם מחיר המבצע אטרקטיבי יחסית למחיר הרגיל, והאם המבצע אכן משתלם. לא פעם המבצעים המוצעים כלל לא משתלמים ועדיף לדלג עליהם ולא להתפתות. 

אם מדובר במבצע שחל על כמות (למשל קנה 3 במחיר מבצע) – האם מדובר במוצר שכדאי לך לקנות מראש לתקופה, או במוצר שישב אצלך במקרר או במזווה עד שיתקלקל?

אם מדובר במבצע מסוג קנה קבל (למשל, קנה מוצר אחד וקבל מוצר אחר בהנחה או במתנה) – האם שני המוצרים משמשים אותך בשוטף? האם באמת תשתמש בהם?

 

שימוש בשוברי מתנה

קיבלת שוברים לחג? זה הזמן להשתמש בהם ולהקטין את השימוש בכסף "שלך" מחשבון הבנק או באשראי. בין אם לרכישת מתנות לחג ובין אם בסופר, תקופת החג, שבה ההוצאות ממילא גבוהות, היא זמן מצויין לנצל את השוברים האלו. 

 

ניצול יתרות פייבוקס וביימי

בעקבות המעבר לאמצעי תשלום דיגיטליים, דוגמת פייבוקס, אנשים רבים שוכחים מהיתרה שנמצאת שם וחבל, כי מדובר בכסף שממש שוכב על הרצפה ומחכה שתנצלו אותו. 

תקופת הנקיונות היא זמן מצויין לעשות סדר גם בכספים האלו ולנצל יתרות שקיימות בחשבון הפייבוקס שלך, או בשוברי buyme שנשכחו. 

 

יש לך טיפ נוסף לחיסכון לקראת הפסח?
אהבת את הפוסט?
אני קוראת את כל התגובות ואשמח לקרוא גם את שלך

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה