נקודת איזון

מאמרים על כלכלת המשפחה

מדוע חשוב ללמד את הילדים על כסף?

אהבת מה שקראת?

ניתן להירשם כאן ולקבל עדכון בכל פעם שעולה תוכן חדש באתר
(בערך פעם בחודש):

עקבו אחרי בפייסבוק:

פוסטים קודמים:

מיוחד ליום האישה: ראיון עם איה תמרי – יועצת לכלכלת המשפחה

יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נהדרת לחגוג את הישגיהן של נשים בכל תחומי החיים, כולל בתחום הכלכלי. לכבוד היום המיוחד הזה, אני שמחה לשתף אתכם בראיון מרתק שערכתי עם איה תמרי, יועצת לכלכלת משפחה מוערכת.בראיון, איה משתפת אותנו בתובנותיה לגבי האתגרים וההזדמנויות הייחודיים שעומדים בפני נשים בכל הנוגע לניהול הכספים של המשפחה. היא נותנת טיפים מעשיים כיצד להתמודד עם חובות, לחסוך כסף ולתכנן את העתיד הכלכלי.

להמשך קריאה »

כיצד לבחור יועץ כלכלי?

בחירת יועץ כלכלי היא החלטה חשובה שתשפיע רבות על עתידכם הפיננסי. יועץ מקצועי ומיומן יכול לעזור לכם להגדיר יעדים כלכליים, לפתח תוכנית פעולה שתסייע לכם להשיג אותם, ולנהל את הכספים שלכם בצורה יעילה ונכונה.

להמשך קריאה »

בעולם של היום, עם השינויים התכופים והמורכבות הגדלה, חשוב מאי פעם להבין כיצד לנהל את הכסף שלך. למרבה הצער רוב המבוגרים לא קיבלו מימיהם השכלה פיננסית, וגם לא מלמדים את הילדים לנהל את הכסף שלהם. חוסר ידע פיננסי מוביל לניהול כלכלי לקוי בבגרות, לחוסר יכולת לקבל החלטות פיננסיות מורכבות, ולקשיים כלכליים נוספים בהמשך הדרך.

 

מדוע חשוב ללמד ילדים על כסף?

הבנה של העולם הפיננסי מגיל צעיר חשובה במיוחד ותעזור לילדים:

  1. לפתח הבנה עמוקה יותר איך עובד הכסף, מה שיעזור להם לקבל החלטות פיננסיות מושכלות כשיתבגרו.
  2. לפתח מיומנויות טובות יותר לניהול הכסף. על ידי כך שהילדים לומדים לנהל תקציב, להפנות כספים לחיסכון ולהבין בעולם ההשקעות, הם מקבלים בסיס טוב וכישורים חשובים לניהול הכספים שלהם בעתיד.
  3. הצלחה כלכלית בעתיד: ילדים שלומדים על ניהול כסף בילדות, נוטים להצליח יותר כלכלית כמבוגרים.

 

כיצד הורים יכולים ללמד ילדים על כסף?

ישנן דרכים רבות שבהן הורים יכולים ללמד את הילדים על ניהול כסף, למשל:

  1. מתן דמי כיס – מתן קצבה קבועה לילדים, שבועית, או חודשית, כתלות בגיל הילד, תעזור לילד להבין איך להחליט על תקציב, לקבוע סדרי עדיפויות ולקחת אחריות על ניהול הכסף. ככל שהילד גדול יותר, ניתן להעביר לאחריותו סעיפי תקציב רבים יותר. למשל, בגיל ההתבגרות ניתן להעביר לו את תקציב רכישת הבגדים שלו, תקציב לבילויים עם חברים וכו'. לקריאה נוספת בנושא דמי כיס לחצו כאן
  2. עידוד חיסכון – למדו את הילדים לחסוך חלק מדמי הכיס שלהם ומכספי מתנות שהם מקבלים. הגדירו יחד איתם את מטרות החיסכון ואת אופן החיסכון, ונצלו את ההזדמנות ללמד אותם על אפיקי חיסכון שונים – קופת חיסכון בבית, חיסכון בבנק ואפיקי השקעה שונים. נצלו את ההזדמנות להסביר להם על היתרונות שבחיסכון, ועל מושגים כמו ריבית ושוק ההון.
  3. דברו עם הילדים על כסף – נהלו שיחות פתוחו וכנות עם ילדיכם על כסף, וענו על שאלותיהם בצורה שתואמת לגילם ולרמת ההבנה שלהם.
  4. דוגמא אישית – תנו לילדים דוגמא אישית לפעולות שאתם עושים לניהול הכסף שלכם. תלו את דף התקציב על המקרר, כדי להראות להם שאתם מנהלים תקציב ולעורר את סקרנותם, הסבירו להם את סעיפי התקציב השונים, וספרו להם על צעדים נוספים שאתם עושים כדי לבסס את המשפחה מבחינה כלכלית.

לסיכום, ללמד ילדים על ניהול כסף הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו כהורים יכולים לעשות עבור ילדינו. על ידי פיתוח אוריינות פיננסית וכישורי ניהול כסף, הילדים יהיו מוכנים טוב יותר להתמודד עם האתגרים הפיננסים בעולם המשתנה של תקופתינו ולהצליח כלכלית.

 

מה למדת מההורים שלך על ניהול כלכלי?
מה הילדים שלך למדו ממך על כסף?
מוזמנים לשתף בתגובות

אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

כתיבת תגובה

טעויות בניהול תקציב משפחתי

5 טעויות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי

ניהול תקציב הוא צעד ראשון והכרחי בדרך לניהול כלכלי נכון, אולם ישנן כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בתכנון וניהול התקציב שלהם. ריכזתי עבורכם את הטעויות העיקריות שאנשים עושים בניהול התקציב המשפחתי שלהם

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

טיפים לחיסכון בהוצאות בתקופת משבר כלכלי

מאות אלפי ישראלים מרגישים בחודשים האחרונים עליה בהוצאות החודשיות שלהם. אחד הגורמים העיקריים לכך הוא העלאת הריבית במשק ובעקבותיה העלייה בהחזר החודשי של המשכנתאות וההלוואות. אבל יוקר המחייה צפוי לעלות ולהכביד על משקי הבית עוד יותר, עם העליות הצפויות במחירי המזון הבסיסיים, הטואלטיקה ואף עליות נוספות בריבית של בנק ישראל.
במאמר שכתבתי צירפתי טיפים לחיסכון בהוצאות משק הבית וכן רעיונות להגדלת הכנסה. היכנסו לקריאת המאמר המלא

מתי לפנות ליועץ לכלכלת המשפחה

מתי לפנות ליועץ לכלכלת משפחה?

בתקופות מסויימות בחיים רבים מרגישים שהם לא מנהלים את כספם בצורה נכונה וזקוקים לעזרה מקצועית בנושא. הסיבות מאוד מגוונות, ביניהן – מינוס